Kaip susirasti laikiną darbą?

Niekam ne paslaptis, jog kartu su karantinu į Lietuvą atėjo ir padidėjęs nedarbingumas. Tai visiškai natūralu, kadangi dėl vyriausybės priimtų taisyklių, užsidarė šimtai verslų, tad darbo jėgos paprasčiausiai nebereikia. Tačiau ką daryti tiems žmonėms, kurie neteko darbo ar buvo pasiųsti į prastovas ir taip prarado savo pajamas? Juk jų įsipareigojimai niekur nedingo – paskolos, sąskaitos, viskas turi būti apmokėta. Tokiu atveju bene vienintelė išeitis yra laikinas darbas. Laikinas įdarbinimas gali jums padėti bent šiek tiek prisidurti, kol situacija stabilizuosis ir galėsite ieškoti savo norimo darbo.

įdarbinimasIš laikino darbo nereikėtų tikėtis labai daug – jei turėsite aukštus kriterijus, jums gali tekti nusivilti. Naudokitės kiekviena pasitaikiusia proga ir tiesiog stenkitės gauti bet kokį darbą. Nes tokiu laikotarpiu net ir bet koks darbas tikrai nesimėto – daug žmonių ieško darbo. Kaip jau tikriausiai pastebėjote, darbo skelbimai kaip mat yra užmėtomi žmonių CV ir motyvaciniais laiškais, todėl išsiskirti iš minios ir gauti darbą kai yra tiek daug kandidatų, gali būti labai sunku. Laikinas įdarbinimas gali tapti tikru iššūkiu, todėl sau į pagalbą turėtumėte pasitelkti kaip galima daugiau skirtingų instrumentų. Vienas iš jų – įdarbinimo agentūros. Net jei jomis dar niekada nesinaudojote, nereikėtų bijoti. Tai tiesiog vieta, kuri suveda darbdavius ir visus beieškančius darbo. Ką daryti norint gauti darbą per įdarbinimo paslaugas teikiančią agentūrą? Visų pirma susisiekite su ja ir pateikite duomenis apie save – amžių, išsilavinimą, įgūdžius, darbo patirtį, pageidavimus darbui ir t.t. Jei iš karto atsiras pasiūlymas, kuris jums būtų tinkamas, jis bus jums pasiūlytas. Jei tuo metu nebus nieko panašaus, jūs būsite įtrauktas į agentūros duomenų bazę, tad kai kitą kartą įmonė kreipsis į ją dėl žmonių, galite būti pasiūlytas būtent jūs. Tai užtruks tikrai neilgai, tačiau šansai susirasti laikiną darbą tikrai padidėja, todėl aplikuoti į įdarbinimo agentūras tikrai verta. Iš tiesų turėtumėte aplikuoti ne į vieną, o į kaip galima daugiau agentūrų – tai tik padidins jūsų šansus.

Kitas būdas laikinam įdarbinimui gauti yra skelbimų medžiojimas. Taip, tiesiogine ta žodžio prasme – turite sėdėti prie kompiuterio ir tiesiog medžioti naujai įdedamus skelbimus. Kadangi laikinam darbui kriterijai dažniausiai nebūna labai aukšti, čia galioja taisyklė „kas pirmesnis, tas gudresnis“. Jei būsite pirmasis susisiekęs su darbdaviais dėl laikino darbo, didelė tikimybė, jog pasirinks būtent jus.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *