Koučingas: komandai ir vadovams. Ar jo reikia?

Šiais laikais labai daug kalbama apie motyvavimo programą, kuri gali užtikrinti, kad visi komandos nariai ir tuo pačiu jų vadovas bus suinteresuoti siekti tikslo. Tiesa, ne visada koučingas būna naudingas, galiausiai, juk reikia ne visoms įmonėms, tad būtent tai ir aptarsime šiame straipsnyje.

Tai – programa ne tik komandos nariams

KoučingasSakoma, kad pirmiausia reikia tinkamai išmokyti vadovą, kad jis galėtų teikti tinkamą informaciją ir kiekvienam klientui. Tai yra visiška tiesa. Lygiai taip pat yra ir su motyvacine sistema. Tik tokiu atveju, kai vadovas bus motyvuotas siekti kur kas geresnių rezultatų – pavyzdys bus tinkamas ir tuo pačiu jo nariai, komanda – sieks to paties. Pirmiausia reikalingas koučingas vadovui ir tik tada, kai matoma, kad pavyko pasiekti reikalingus rezultatus – galima plačiau kalbėti apie motyvaciją kiekvienam darbuotojui, kuris dažniausiai ją semiasi iš savo vadovo.

Tinkamos programos pasirinkimas

Žinoma, augant poreikiams visada auga ir pasiūla, tad siūlome daugiau dėmesio skirti pasirinkimui, kuris gali garantuoti, kad visa programa tikrai atneš reikalingą rezultatų. Štai todėl renkantis būtinai žiūrėkite kas yra motyvatorius. Gali atrodyti labai paprasta tokis rasti, tačiau patikėkite – greta labai gerų specialistų galima rasti ir labai daug tokių, kurie paprasčiausiai nori uždirbti, tačiau išsako niekinę informaciją, kuri nebus naudinga nei vadovui, nei komandos nariams.

Svarbiausia – noras

Ugdymo metu labai svarbu, kad kiekvienas žmogus norėtų būti ugdomas. Būtent patys blogiausi atvejai ir yra tie, kurie piktybiškai nenori įgauti naujų žinių, kurios paskui gali būti naudojamos ugdymosi bei tikslo siekimo vardan. Reikia nebijoti atverti save. Žinoma, geras koučeris dažniausiai tai sėkmingai padaro ir tada, kai žmogus yra priešiškas, tačiau kuo daugiau jo noro – tuo geresnis rezultatas laukia.

Tai svarbu ne visoms įmonėms

Dažniausiai tokiomis inovatyviomis programomis nesidomi senos įmonės, kurios jau daugelį metų yra sustabarėjusios ir joms atrodo, kad veikia pagal geriausią modelį. Taip, galbūt joms tokios mokymo programos ir nereikia, kadangi jie turi savus metodus, tačiau neatsilikti nuo inovacijų – būtina.

Įrašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *